residence-2219972__480

איך להשקיע נכון בנדל"ן ולהימנע מפשיטת רגל?

השקעה בנדל"ן יכולה להוות עבורכם פתח לחיים טובים ורווחיים יותר. היא יכולה ליצור לכם הזדמנויות רבות והיא יכולה גם לגרום לכם להפסיד כסף רב אם לא תעשו את ההחלטות הנכונות. השקעה בנדל"ן היא בהחלט כדאית וכל אחד חולם שיהיו לו נכסים להשקעה מהם הוא יוכל להרוויח כסף משכירות, בזמן שהנכסים עצמם נהנים מעלייה בערך לאורך השנים וכו'. העניין הוא שעסקת נדל"ן מלווה בבדיקות רבות שיש לבצע על הנכס, על הצד המוכר, על האזור בו רוצים להשקיע, על הכדאיות הכלכלית להשקעה ועוד. לא רוכשים נכס ביום הראשון שראיתם אותו או עם אדם שפגשתם לראשונה. לכן, כדי להימנע מפשיטת רגל ומהפסדים כלכליים לא נעימים כדאי יהיה להיצמד לעו"ד מנוסה בתחום.

מהי פשיטת רגל וכיצד ניתן להגיע אליה מהשקעה בנדל"ן?

פשיטת רגל או חדלות פירעון אם תרצו בשמה החדש של הסיטואציה, הוא מקרה שבו אדם/עסק אין אפשרות לעמוד בהוצאות החודשיות שלו וסך החובות שלו עולה על סך נכסיו. כמובן שיש לעמוד בקריטריונים מסוימים הקשורים לגובה החובות. מדובר במקרה שאתם לא רוצים להגיע אליו כיוון שמלבד כינוס הנכסים שלכם הוא כולל סימונים בחשבון לשנים קדימה, מגביל את האשראי שלכם בבנק ובכל הגופים הפיננסיים השונים ל4 וחצי שנים קדימה עד השלמת ההליך וכן יחולו עליכם מגבלות נוספות שונות. השקעה בנדל"ן כרוכה בהשקעה של הרבה מאוד כסף. עבור רבים מדובר בכל החסכונות שלהם. ברגע שהם מגיעים לסכום אותו הם יכולים לקחת ולהשקיע בנכס הם יעשו זאת, אפילו בצירוף משכנתא מהבנק. על כן חשוב להיוועץ עם עו"ד מנוסה שילווה אתכם בתהליך הרכישה ויוודא שהכול מבוצע כהלכה.

היצמדו לעו"ד מקרקעין שילווה אתכם בתהליך:

עו"ד יבצע בדיקות רבות הקשורות לנכס ולצד המוכר. הוא יבדוק שאין היטלים או צווים מיוחדים על הנכס, אין עיקולים החלים עליו ושהוא אינו מיועד להריסה. לאחר מכן יבצע בדיקות בנוגע להגבלות שונות לגבי בניה למשל. בדיקות לגבי נסח הטאבו של הנכס, בדיקת הבעלות על הנכס ועוד.

בצעו בדיקות אודות האוכלוסייה והאזור:

דבר נוסף שחשוב לבדוק כדי להימנע מעסקאות לא כדאיות כאלה שעשויות להשאיר אתכם עם נכס לא רווחי והפסדים כלכליים רבים – היא בדיקת האזור והאוכלוסייה בו. יש אזורים שבהם האוכלוסייה חלשה יותר, מועדה לפורענות ופחות אנשים ירצו לגור שם, זול ככל שתהיה הדירה. מבחינתכם – אתם צריכים להשקיע באזור טוב עם ביקוש גבוה ושתוכלו למצוא לו שוכר במהירות. בדיקת האזור אף יכול להציג לכם נתונים אודות תשתיות חדשות באזור שיכולות לשכנע אנשים להגיע לגור שם או אפילו להעלות את ערך הנכס עם סיום הבנייה של אותן תשתיות.

בצעו בדיקות כדאיות כלכליות:

בדקו את השכירות הממוצעת באותו אזור לדירה בסדר הגודל שלכם. האם ההכנסה שלכם עולה על ההוצאה שלכם בהחזר המשכנתא שלקחתם לצורך רכישת הדירה? בהיעדר משכנתא – האם ההכנסה תחזיר את ההשקעה בעוד 10 שנים? 15? 20? 30? בדקו האם כדאי לכם להשקיע דווקא באזור זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

מתי לפנות לייעוץ משפטי?

עולם המשפט הוא מסועף ומורכב והמערכת המשפטית מאתגרת למי שלא מגיע עם רקע מקדים, ידע וניסיון. יתכנו מצבים רבים בהם תזדקקו ל"גלגל הצלה" כדי לצאת

קרא עוד »

איחור במסירת דירה

איחור במסירת דירה – כל מה שרציתם לדעת רכשתם דירה מקבלן ותאריך המסירה נדחה ונדחה ללא קבלת פיצויים מהקבלן? במאמר זה תוכלו ללמוד מהם הפיצויים

קרא עוד »