money-256281__480

טיפול בנושאים פיננסיים על ידי גביית חובות באמצעות ההוצאה לפועל

גבית חובות באמצעות ההוצאה לפועל

עסקים רבים נקלעים לבעיות פיננסיות עקב העובדה שהלקוחות שלהם אינם משלמים את חובותיהם או ששילמו בהמחאות שחזרו א.כ.מ, הוראות ביטול, עיקול וכו'. אי קבלת הכספים הללו יוצרים חוסר איזון בתזרים המזומנים של העסק ולעיתים גורר את העסק למצבים קשים ובלתי הפיכים שעלולים לגרום ללקריסה של העסק. כדי לעצור את הגלגל לפני ההגעה למקומות המסוכנים הללו, בעלי העסקים פונים להליכים משפטיים כדי לבצע גבית חובות באמצעות ההוצאה לפועל.

איש עסקים שנקלע למצבים הללו חייב סיוע מקצועי של עורך דין פשיטת רגל בחיפה, או בתל אביב למשל, שמתמקצע בתחום זה אשר יבחן את המצב ויפעל במהירות, כדי לעשות כל מה שניתן כדי להציל כספים המגיעים לו בגין עבודות שביצע אך לא קיבל את התמורה עבורן. מדובר במצב מתסכל מאד ואם מדובר בסכומים גבוהים הדבר מסוכן מאד לכל בעל עסק.

שיטות של גביית חובות באמצעות ההוצאה לפועל

עסק שביצע עבודה כלשהי וקיבל עבורה המחאה שלא נפרעה, עקב סיבות שונות יכול לפתוח תיק בהוצאה לפועל נגד בעל החוב וזאת כדי לגבות את הכסף. כאשר עורך הדין מטפל בנושא הוא מציג את ההמחאה שחזרה ומבקש לבצע גבית חובות באמצעות ההוצאה לפועל, בכל דרך אפשרית כמו לדוגמה:

 • פניה לחייב שעליו לסלק את החוב תוך פרק זמן מוגדר.
 • במקביל מעקלים באמצעות ההוצאה לפועל כספים ונכסים ששייכים לו כמו לדוגמה:
  • כספים בבנק.
  • משכורות.
  • כספים בשוק ההון.
  • חסכונות בקופות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וביטוחי חיים.
  • כספים שהחייב אמור לקבל מכרטיסי האשראי, על פי יום התשלום.
  • נכסים שרשומים על שמו כמו נכסי מגורים, משרדים, קרקעות וכו'.
  • כלי תחבורה שרשומים על שמו כמו רכבים, משאיות, אופנועים וכל כלי תחבורה אחר.
  • נכסים הוניים אחרים.

עיקולים של ההוצאה לפועל

תהליך גבית חובות באמצעות ההוצאה לפועל יוצר עיקולים שמפריעים לחיי היום יום של החייב, הוא מתקשה לפעול כאשר הכול מעוקל, חשבון הבנק, הרכבים ושאר הכספים. יש מצבים שבזכות העיקול עורך הדין המומחה מצליח להוציא מהחייב את כל החוב האבוד, או חלק ארי ממנו וכך הנושה מצליח לאזן ולו במעט את מצבו הכלכלי.

אך יש גם מצבים שלמרות המאמצים האדירים של עורך הדין לענייני פשיטת רגל, הוא לא מצליח להוציא מהחייב כספים. זאת אם נפתחו נגדו תיקים נוספים עבור חובות אחרים שהוא צבר, או שהוא נקלע לבעיות פיננסיות קשות שגררו אותו להליך פשיטת רגל.

בהתאם לרפורמה החדשה הוא ישלם לנושים חלק מהחובות שמגיעים להם לאורך כמה שנים ולאחר מכן יבקש צו הפטר וכך ייחלץ את עצמו מהגיבנת הכלכלית ולא יצטרך לשלם כספים נוספים. בדרך זו חלק מהנושים לא יקבלו נתח מהותי מתוך החוב שהוא היה חייב להם ויקלעו להפסדים שלא באשמתם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

מיסוי מטבעות דיגיטליים

מיסוי מטבעות דיגיטליים ורווחים מקריפטו – ביטקוין, את'ריום, NFT ומה שביניהם שאלות רבות עולות וצצות ביחס למיסוי מטבעות דיגיטליים ורווחים מקריפטו. מתי צריך לדווח? על

קרא עוד »

איחור במסירת דירה

איחור במסירת דירה – כל מה שרציתם לדעת רכשתם דירה מקבלן ותאריך המסירה נדחה ונדחה ללא קבלת פיצויים מהקבלן? במאמר זה תוכלו ללמוד מהם הפיצויים

קרא עוד »

סכסוכים מסחריים ועוקצים

למשרדינו התמחות ייחודית בייצוג קורבנות עוקץ, במקרקעין חברות וקריפטו. משדרנו מייצג חברות ויחידים בסכסוכים מסחריים, תוך ליווי בכל שלבי התיק, עוד בטרם ההליך המשפטי.זקוקים לייעוץ

קרא עוד »

תביעה אזרחית בתחום המיסים

תביעה אזרחית היא בהגדרתה הכללית תביעה משפטית הקשורה לתחומי המשפט האזרחי, אשר כולל בתוכו שלל תחומים ונושאים משפטיים המוגדרים אזרחיים ומסדירים סיטואציות וקשרים בין בני

קרא עוד »