man-5806012_640

למה חשוב ליווי של עו"ד מיסים בהליך פשיטת רגל?

משבר הקורונה השפיע על רבים שנאלצו לסגור את העסק, הוצאו לחל"ת או איבדו את עבודתם. על פי נתונים, חלה עלייה של 41% במספר הבקשות לפשיטת רגל בין החודשים ינואר לנובמבר 2020 לעומת תקופה מקבילה בשנת 2019.
פשיטת רגל היא לעיתים המוצא האחרון, אבל מי שמגיע למצב של חדלות פירעון נאלץ להכריז על פשיטת רגל כדי לשרוד. יש מצבים רבים שעשויים להוביל לחדלות פירעון ולא רק מגיפה עולמית: ניהול כלכלי כושל, מחלה, תאונה, שינויים בשוק.
חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי 2018 שינה את הדרך בה התנהלו פשיטת רגל בעבר ושם דגש על התאוששות ושיקום כלכלי של מי שמבצעים את ההליך. פשיטת רגל נחשבת לסוג של צעד הגנתי כאשר היא יכולה להיעשות ביוזמת החייב או ביוזמת הנושים ובכל מקרה, חשוב לערב בנושא עו"ד מיסים שיוכל לייעץ בכל הנוגע לניהול נכון ומקצועי של ההליך וכל המשתמע ממנו גם בהקשר של מיסוי.

מה כולל הליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל הוא מורכב יותר מכפי שרבים סבורים והוא מחייב צו בית משפט לפשיטת רגל כדי שההליך יצא לפועל שבעקבותיו נדרש להתמנות נאמן לנכסים של פושט הרגל והוא אחראי כיצד לחלק את הנכסים.
חשוב לדעת שפשיטת רגל משפיעה על ההתנהלות הכלכלית של החייב כאשר אסור עליו לעסוק במשלחי יד מסוימים כמו עריכת דין או תיווך מקרקעין והוא כפוף לסדרה ארוכה של מגבלות כמו בניהול חשבון בנק ושימוש בכרטיס אשראי ועליו לשתף פעולה באופן מלא עם ההליך. למשל, במסירת מידע מאומת אודות הנכסים שלו ואין ספק שתכנון כלכלי מחודש קריטי לשיקומו הכלכלי.
יש מקרים בהם מס הכנסה עשוי להתנגד לפשיטת הרגל ולמנוע את הוצאת הליך פשיטת הרגל אל הפועל. מצב זה יכול להתרחש כאשר חייבים למס הכנסה סכום גבוה ומס הכנסה סבור שההליך לא נעשה בתום לב ואם בית המשפט ומס הכנסה סבורים שהחייב פתח בהליכי פשיטת רגל רק כדי להשתמט מתשלום חובות המס.
במקרים כאלה או כדי לצמצם את הסיכוי שכך יקרה חשוב לערב עו"ד מיסים שיוכל להנחות, לכוון, לסייע ולייצג את החייב בפרוצדורה המורכבת של פשיטת רגל. לעיתים זה מע"מ שפונה לבית משפט בשל התנגדות לפשיטת רגל במידה ומדובר בחייבים שביצעו עבירות מס מהותיות וחייבים סכומים גבוהים של כספים לרשויות המס, מע"מ וכדומה.

כיצד עו"ד מיסים יכול לסייע בהליך מחיקת חובות?

חלק בלתי נפרד מההליך של פשיטת רגל הוא קבלת ההפטר המעניקה לחייבים הגנה מפני נושים, אך זוהי לא אפשרית בכל הנסיבות כמו למשל כאשר מוכח שנעשה דבר מרמה למשל, בהשתמטות מחובות מס. עו"ד לענייני מס יוכל לסייע ולייעץ מה לעשות כדי להימנע ממצב זה או כיצד לשפר את הסיכוי לקבלת הפטר בתנאים מיטיבים.
מצב שכיח הוא של עובדים שנקלעו למצב בו החברה בה הם הועסקו נקלעה לפשיטת רגל וחשוב שיתייעצו עם עו"ד מיסים מומלץ מומחה על מנת להבין מהן הזכויות שמגיעות להם כמו למשל, גמלה וכדאי לבדוק מראש כמה ינוכה להם מס על פי חוק על מנת להתנהל נכון מהבחינה הכלכלית בסיטואציה זו.

נהוג לכנות הליך פשיטת רגל כהליך מחיקת חובות, אבל נושא המס עשוי להיות משמעותי ועדיין יכולות להישאר חובות מס. עו"ד מיסים יוכל לסייע בהליך פשיטת רגל בכל הנוגע לייצוג ולתקשורת מול הגורמים השונים מההיבט המשפטי של ענייני המס כדי להימנע גם מניצול לרעה של פשיטת רגל כדי להשתמט מחובת מס. המטרה היא להשיג את התנאים הטובים ביותר מכל ההיבטים מבלי לעבור על החוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

פירוק שיתוף במקרקעין

פירוק שיתוף במקרקעין – כך תעשו זאת נכון אתם מעוניינים לפרק את השותפות שלכם בנכס המקרקעין, אך השותף שלכם מתנגד לכך? לפניכם כל המידע בנושא

קרא עוד »

תביעה לפינוי מושכר

כל מה שרציתם לדעת על תביעה לפינוי מושכר יש לכם דירה בבעלותכם שהשכרתם וכעת השוכר מסרב להתפנות ממנה? לפניכם המדריך המלא לתביעת פינוי משוכר רכישת

קרא עוד »