מאמר סרוסי מארון משרד עורכי דין

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים- כל מה שצריך לדעת!

אנחנו שולחים לבית הספר את היקר לנו מכל. החשש לשלומם של ילדינו מלווה אותנו לאורך היום. אך, אנחנו עושים זאת מתוך אמון ובטחון שמענה יינתן לכל צורך באשר הוא. לא כולם יודעים זאת, אך, קיים ביטוח תאונות אישיות לתלמידים וחשוב שכל הורה ידע על קיומו ותוכנו.

הורים יקרים. כולנו מכירים את הרגע הזה בו אנו רואים את היקרים לנו מכל עוברים את שער בית הספר. פניהם לכיוון הכיתות, מנפנפים לעברנו את ידיהם לשלום בחצי תשומת לב כשעיניהם כבר מחפשות את החברים. הרגע בו לבנו לעתים מחסיר פעימה לאחר מחשבה של דאגה עוברת בנו. מאחלים להם שיהיה להם טוב ומחכים לראותם בסיומו של יום.

 

תאונות תלמידים יכולות לקרות בכל רגע נתון. מהקלה לגדולה יותר. לעתים הם נופלים ואנו בכלל לא יודעים. הילדים ממשיכים כאילו לא קרה דבר. אך, לעתים הפגיעה מורכבת וחמורה. חשוב לדעת כי ישנו ביטוח תאונות תלמידים שמיועד לכל המקרים באשר הם ובגלל שלא כל ההורים יודעים עליו ועל היקפו לא כולם נעזרים בו ונאלצים להתמודד לבד אל מול הטיפולים השונים הנדרשים בעקבות הפגיעה כמו גם נזקים עקיפים נוספים.

 

מה כולל ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

 

על פי חוק חינוך חובה, כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם במערכת החינוך חייב להיות מבוטח עבור תאונות אישיות. הביטוח נעשה על פי שיוך מוסד החינוך שבו התלמיד לומד.

 

הביטוח כולל תאונות ופגיעות שגורמות לנזק גופני גם אם האירוע ומקור הפגיעה אינם ברורים. הביטוח יכול להעניק זכאות לפיצויים (למשל, במקרים כמו נכות או מוות)  והוא מוחל גם על בן משפחה שהשתתף בפעילות של מוסד הלימודים בהתנדבות.

אחד מהיתרונות המרכזיים של ביטוח זה הוא שאין זה משנה מי האשם או מי גרם לתאונה ואף לא מי היו המעורבים בתוך האירוע. מה שחשוב הוא שהתלמיד נפגע ויש צורך להעניק מענה .כהורה, הדבר מקל מאוד ואף מרגיעה הידיעה שיש מי שדואג  ויהיה מענה לכל אירוע שיקרה לילד במיוחד בתקופת התפתחותו בה ישנה סבירות גבוהה לפציעה כזו או אחרת במהלך תקופת הלימודים ועד לסיומה.

נקודה חשובה לציון בהקשר זה היא שניתן לתבוע בגין תאונת תלמיד אפילו עד גיל 21, כך שגם אם גיליתם את הנושא עכשיו עדיין לא מאוחר לבדוק את זכאותכם.

 

מהם שני הנתונים שלא אומרים לכם לגבי ביטוח התאונות האישיות?

 

ישנם שני נתונים שלא ידועים להורים. הנתון הראשון הנו שביטוח תאונות אישיות לתלמידים הוא ביטוח המיועד לכסות את התלמידים בתוך מרחב ביה“ס לאורך שעות היום בפעילויות השונות. אך לא רק זאת. הביטוח אינו בעל כיסוי רק בזמן בית הספר. הביטוח תקף במשך 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע ואפילו כשהילד נמצא מחוץ לארץ. כלומר, גם כאשר הילד אינו במסגרת הבית ספר הביטוח תקף. זהו חלק מהביטוח וההורים אינם יודעים או מודעים למשמעות זו ולהשלכותיה.

 

מעבר לכך, נתון שני חשוב הוא שגם אם יש לכם ההורים ביטוחים פרטיים שיש צורך להשתמש בהם כתוצאה מפגיעת הילד. במקביל ניתן אף להשתמש מביטוח התאונות  האישיות מבלי שהדבר יפגע מהזכאות למימוש הביטוח הפרטי.

רבים ההורים שמפחדים להשתמש בביטוח כזה או אחר מחשש שייפגעו זכויותיהם והם נאלצים להסתפק בזכאות נמוכה יותר או במימוש חלקי של הזכאות. לכן, יש חשיבות מירבית להבין לעומק את מהות ביטוח התאונות האישיות, מה הוא כולל וכיצד ניתן לשלבו עם ביטוחים פרטיים נוספים באופן המיטבי ביותר והמקסימלי ביותר עבורכם ועבור ילדכם.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

יציאה לחו"ל של פושט רגל

עשרות אלפי ישראלים נמצאים בהליכי פשיטת רגל. כפי הידוע, על פושטי רגל חלות מגבלות רבות, ביניהן גם חוסר יכולת לצאת את גבולות הארץ. אולם חשוב

קרא עוד »