השקעה בקפריסין

השקעה בקפריסין – המדריך המלא

רכישת נכס בקפריסין

קפריסין, עם חופי הים התיכון המדהימים, ההיסטוריה העשירה והתרבות מסבירת הפנים שלה, הפכה ליעד פופולרי יותר ויותר להשקעה בנדל"ן עבור משקיעים ישראליים רבים. בין אם אתם מחפשים בית נופש, נכס מניב להשקעה, או מתכננים לעבור דירה, רכישת נכס בקפריסין יכולה להיות חוויה מצוינת. כדי לעזור לכם לנווט דרך התהליך בצורה חלקה, הנה מדריך שלב אחר שלב:

מחקר ותכנון

התחילו במחקר על שוק הנכסים בקפריסין. הכירו את האזורים השונים (ניקוסיה, איה נאפה, לימסול, לרנקה, פאפוס וכו'), סוגי הנכסים והתקציב שלכם. החליטו אם אתם רוצה לקנות נכס חדש, יד שניה, או אפילו קרקע לפיתוח.

בחר סוכן נדל"ן

התקשרות עם סוכן נדל"ן בעל מוניטין היא קריטית. סוכני נדל"ן מקצועיים יכולים לספק תובנות חשובות, לעזור לכם למצוא נכסים מתאימים ולהדריך אתכם בתהליך הקנייה. ודאו שהסוכן שלכם מורשה ומנוסה בשוק הקפריסין.

מימון ותקציב

קבעו את התקציב שלכם ובחנו את אפשרויות המימון. קפריסין מציעה אפשרויות משכנתא ומימון שונות עבור קונים זרים, אך חיוני להבין את התנאים וההגבלות ולהיעזר במי שמתמחה בכך.

צפייה בנכסים

זו אמנם לא חובה, אבל אנחנו ממליצים לבקר בקפריסין ולבחון את הנכסים הפוטנציאליים מקרוב, כמו גם להיפגש עם היזם או המוכר. קחו את הזמן כדי לבדוק את הנכסים, לשאול שאלות ולשקול את מיקומם, מצבם ופוטנציאל התשואה ועליית הערך שלהם.

ליווי משפטי

התייעצו עם עורך דין מקומי המתמחה בעסקאות מקרקעין בקפריסין. עורכי דין מקצועיים יבטיחו שכל ההיבטים המשפטיים של הרכישה יהיו תקינים, לרבות העברות הבעלות הנכס, תקינות החוזים וקיומם של כל ההיתרים הדרושים.

תנו את ההצעה שלכם

לאחר שתמצא את הנכס הרצוי, נהלו משא ומתן על המחיר והתנאים. קחו בחשבון שבקפריסין יש עמלת העברת נכס המשתנים בהתאם לשווי הנכס או מע"מ.

Reservation Agreement

בהסכמה הדדית, חתמו על הסכם הזמנה ושלמו פיקדון כלשהו להבטחת הנכס ולהסרתו מרשימת הנכסים הזמינים. מסמך זה צריך לפרט את תנאי המכירה ואת ציר הזמן למכירה.

בדיקת נאותות (Due Diligence)

במהלך תקופה זו (בדרך כלל 30-45 ימים), עורך הדין שלכם יבצע בדיקת נאותות יסודית, לרבות אימות בעלות על הנכס, בדיקה שאין חובות או בעיות משפטיות אחרות, ויאשר שהנכס עומד בתקנות המקומיות.

חוזה מכירה

לאחר השלמת בדיקת הנאותות ואישור עורך הדין, תחתמו על חוזה המכר, המתאר את התנאים וההגבלות של הרכישה, כולל מחיר הרכישה ופריסת התשלומים.

העברת בעלות

שלמו את היתרה הנותרת בהתאם להסכם, כולל כל המיסים והאגרות החלים, והעבירו בעלות דרך לשכת רישום המקרקעין הרלוונטית בקפריסין. עורך הדין שלך יסייע לכם בתהליך זה ומתפקידו וחובתו לוודא שההליך מתבצע בהתאם להסכם ובהתאם לתקנות.

העברת שטר בעלות

לאחר השלמת הרכישה, הגישו בקשה להעברת שטר הבעלות. תהליך זה עשוי להימשך מספר חודשים, אך הוא מאשר את הבעלות החוקית שלכם על הנכס.

ליהנות מהנכס

ברגע שיש לכם את שטר הבעלות, תוכלו ליהנות רשמית מהנכס שלכם בקפריסין. זכרו לארגן ביטוח וניהול נכסים במידת הצורך, דבר המומלץ מאוד ואף חיוני במקרה שאינכם מתכננים להתגורר בנכס בעצמכם.

עו"ד ניר עופר

סיכום

קפריסין מציעה מגוון רחב של נכסים שיתאימו למגוון רחב של העדפות ותקציבים, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי הן למשקיעי נכסים והן לאלו המחפשים מקום חדש לקרוא לו בית. מדירות מודרניות בערים תוססות ועד וילות יוקרתיות על חוף הים ובתי כפר כפריים, לקפריסין יש מה להציע לכולם. בין אם אתם מחפשים מגורים קבועים, בית נופש או הזדמנות השקעה משתלמת, לקפריסין יש את הכל בשוק הנדל"ן התוסס שלה.

אנחנו מזמינים אתכם לצאת למסע מרתק של רכישת נדל"ן בקפריסין. אנו נאתר עבורכם את הנדל"ן בדיוק בהתאם לרצונות שלכם, נעמיד לרשותכם את מחלקת הנדל"ן הבינלאומית שלנו בראשות עו"ד ניר עופר המומחה בעסקאות נדל"ן בקפריסין, ונלווה אתכם בכל שלבי ההליך, וגם אחריו. אצלנו תדעו שאתם בידיים טובות, תמיד. לפני התהליך, וגם אחריו.

אם אתם מתכוונים להשקיע  בקפריסין או יוון, מוזמנים להתייעץ איתנו ועו"ד ניר עופר יעמוד לרשותכם.

צרו איתנו עכשיו קשר באחת הדרכים הבאות:
1. התקשרו עכשיו למספר 03-6016565 או ישירות לנייד 052-5253237
2. שלחו לנו מייל  guy@sm-lawyers.co.il עם השם והטלפון שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם.
3. מלאו את הפרטים כאן בתיבה וניצור איתכם קשר בהקדם.

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי בנושא נדל״ן בינלאומי

מחכים לייעץ לכם, עו״ד גיא סרוסי וצוות המשרד

רוצים לקבל מאיתנו את החדשות והעדכונים הכי חמים בעולם המשפט?

מתחייבים לתוכן משפטי איכותי

מאמרים נוספים