gavel-2492011_640

מתי לפנות לייעוץ משפטי?

עולם המשפט הוא מסועף ומורכב והמערכת המשפטית מאתגרת למי שלא מגיע עם רקע מקדים, ידע וניסיון. יתכנו מצבים רבים בהם תזדקקו ל"גלגל הצלה" כדי לצאת מתסבוכת עם החוק או לליווי משפטי על מנת לקבל הכוונה בעת ביצוע עסקת נדל"ן או ייצוג במידה ו"נעקצתם" בעסקה של מטבעות דיגיטליים.
קשה עד כמעט בלתי אפשרי לסחוב על גבכם את המטען המשפטי, לזכות בתיק או להתמודד מלכתחילה עם הביורוקרטיה והרשויות בלי שיש לכם את הכלים וההסמכה לכך.
כאן נכנס לתמונה ייעוץ משפטי מעורכי דין שיוכלו לעשות את העבודה עבורכם על מנת להעלות את סיכויי ההצלחה בתיק. אך כיצד תוכלו למצוא ייעוץ משפטי ולהגיע לעורך הדין הנכון? מספר טיפים בדרך לשם.

מחקר קטן עושה הבדל גדול

הסתמכו על מקורות מידע מהימנים במציאת ייעוץ משפטי על מנת לקבל אינפורמציה רלבנטית, אקטואלית ואמינה ככל שניתן. ברשת יש הרבה מידע כוזב ומטעה, המלצות פיקטיביות או חוות דעת מומצאות ולכן, כדאי לגשת מראש לאתר המתמחה בתחום או מציע אינדקס של עורכי דין וכולל הפניה ישירה לעורכי דין שנבחרו בקפידה.
ישנם אתרים המתמחים בתחום המשפט ויספקו לכם את המידע האמין ביותר לרבות מאמרים מקצועיים ויהפכו את המחקר המשפטי שלכם לאפקטיבי יותר.
מומלץ להשקיע מזמנכם בחקר הנושא בו אתם מתעניינים, כולל קריאת פסקי דין והבנת הנושא, כדי להגיע מוכנים ועם ידע ראשוני על התחום. חשוב להבין מה הבעיה המשפטית ובאיזו סוגיה מדובר – פלילית או אזרחית, אילו חוקים ותקנות רלבנטיים לסוגיה זו ואילו חומרים בהתבסס על המידע ברשת יכולים לשמש אתכם כגון הסכמים כתובים.
מחקר זה יכול להתמקד אתכם גם במציאת עורך הדין הנכון עבורכם והתמודדות עם סוגיות משפטיות על בסיס מקרים בעבר.
המחקר שתבצעו יכול לסייע לכם גם להגיע לעורך הדין הנכון עבורכם על סמך מידע ברשת. מאמרים שפרסם, סרטונים של כנסים בהם הרצה והופיע. כדאי להתרשם ברשת מהמוניטין, הנוכחות והפעילות של עורך דין ספציפי או להסתמך על מאגר אמין שיכול לקשר אתכם לעורכי הדין הרלבנטיים בתחום בו אתם זקוקים לייעוץ משפטי.

ייעוץ משפטי פרונטאלי, טלפוני או אונליין?

השאלה שנשאלת היא כיצד לקבל ייעוץ משפטי. מצד אחד, יש מידע רב בחוץ שזמין עבורכם ומצד שני, המידע אינו מותאם ספציפית למקרה שלכם. חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי פרטני.
ייעוץ משפטי ברשת חיוני לשלב התחקיר שאתם עושים ויספק לכם בסיס, אבל הוא לא בהכרח יענה על הצרכים שלכם. לכן עולה הצורך בייעוץ משפטי אישי, כשיש משרדים שיעניקו לכם ייעוץ מרחוק ואחרים בפגישה אישית.
כדאי לבחון את הדרך בה ניתן הייעוץ המשפטי והאם מדובר בפגישה אחת, סדרת פגישות או שכירת שירותים משפטיים לעבודה על התיק. התמהיל והדרך בה יינתן הייעוץ המשפטי יכולים להשתנות לפי סוג המקרה, הלקוח, הסיטואציה ולכן, חשוב לברר מה נכון ורלבנטי בעניינכם האישי על מנת להגיע להישגים הטובים ביותר.
בכל מקרה, ההמלצה היא לבצע שיחת תיאום ציפיות או פגישת ייעוץ להבין את השיטה בה פועל המשרד, מי מייצג אתכם, האם זה עורך הדין אליו פניתם בעצמו או מישהו אחר מהמשרד וכיצד מתנהל התהליך והאם כולל ייצוג במידת הצורך בבית המשפט, עלויות משוערות.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים