money-2180330__340

עבירות במטבעות דיגיטליים

מהן עבירות במטבעות דיגיטליים

בימים אלו ניתן לשמוע לא מעט על מעמדו של הביטקוין, אך לצד שמועות על עתיד כלכלי חדש ועל ערך המטבע שמפתיע רבים, גם יש לתת את הדעת שבזמן שערך המטבע עולה, הרוב הגדול אינו באמת מבין לעומק מהי המשמעות הרחבה שמאחורי המטבע, כך שלא מעט נוכלים מנצלים את הסיטואציה. מכאן שאם פעם אנשים היו שמים מסכה ונכנסים לבנק וצועקים שוד, הרי שכיום על מנת לגנוב כסף אין צורך לא במסכה, לא ברובה ובטח שלא בשק גדול, אך כן יש צורך בתחכום, ועל כן רצוי לדעת שאם הצליחו לשדוד אתכם באופן וירטואלי, יש מה לעשות – תחום הייצוג המשפטי בנושא מתחיל להשתכלל ולצבור ניסיון חשוב.

עומדים בפני עסקה גדולה? היזהרו!

אז בין אם עומדים למכור ביטקוין לאדם פרטי ובין אם עומדים לסגור עסקה באמצעות צורת תשלום שכוללת מטבע דיגיטלי, יש כמה דברים שמוטב לדעת, לפחות כל עד מעוניינים להימנע ממרמה. ובכן אם עומדים בפני עסקה גדולה שנוגעת למטבע מבוזר, יש לשים לב לתרחישים הבאים:

מציעים לכם תשלום דרך פייפאל ופייבוקס? קחו צעד אחורה!

היו מודעים לכך שפייבוקס אינה מאפשרת לשלם דרכה עבור קריפטו (מטבע מבוזר). מכאן שאם אדם שאינכם מכירים מציע לרכוש מכם קריפטו ואף מציע שקודם כל הוא יעביר את הכסף דרך פייבוקס, רצוי שתיקחו צעד אחורה. מאוד ייתכן שמדובר באדם שגנב כרטיס אשראי, ואותו הדבר נכון גם אם מציעים לשלם לכם דרך פייפאל. בשני המקרים רוב הסיכויים שהצד השני יכחיש את העסקה – ימשוך אליו את הכסף ופשוט ישאיר אתכם מרומים וללא דרך פשוטה לאתר אותו.

שולחים תמונה של ת"ז? עשו זאת חכם!

כאשר מבצעים עסקאות שנוגעות לכסף מבוזר דרך הרשת, נהוג לשלוח תמונה של ת"ז. פה נציין שאין לשלוח תמונה שמכילה את הפרטים של תאריך ההנפקה. מדוע לא? פשוט כי אז אם אכן עומד בצד השני נוכל, הוא עשוי לנצל זאת לצרכיו, ופה נציין שבאמצעות תאריך הנפקה הצד השני עשוי לבצע מגוון עבירות שנוגעות לאתרים ממשלתיים.

הדרך הבטוחה עבור העברה

בכל זאת רוצים לבצע עסקה מול אדם לא מוכר דרך הרשת? ביחרו לקבל את הכסף באמצעות "העברת זהב". מדוע? היא מאפשרת העברה מידית בין הבנקים השונים וכיוון שכך ניתן להיות בטוחים שהעסקה אכן תצא לפועל, פשוט כי מאוד קשה לבטל העברה מסוג זה. עוד נציין שאין לשחרר את הקריפטו שמצוי אצלכם עד שאתם רואים שהתמורה הועברה לחשבון. הצד השני מערים קשיים? תמצאו פרטנר אחר לעסקה והמשיכו להתבצר בעמדה שלכם. כמו כן, אל תאפשרו לאסמכתא שנשלחה למייל לגרום לכם להעביר את הכסף, פשוט כי מאוד ייתכן שמדובר במעשה נוכלות.

לא מתפשרים על ניסיון מקצועי בתחום

חשוב לדעת שאם בכל זאת ביצעתם עסקה שהתגלתה כתרמית, יש לגשת להגיש תלונה. פה נציין שממש כפי שיש לפנות אל עורך דין צבאי כאשר מדובר במשפט צבאי (או במקרה של עריקה), כך כשמדובר במרמה שנוגעת למטבע מבוזר יש לגשת אל עורך דין שמתמחה בתחום. עם זאת, בעוד שברור שעבור עבירה צבאית יש לפנות אך ורק לעו"ד צבאי מנוסה, הרי שבמקרה זה הנושא יותר מורכב, וזאת כי לא כל עו"ד שבקיא בתחום הכלכלי גם יהיה מעורה בנושאים מעין אלו. מדוע? כיוון שזהו תחום חדש שלא נצבר בו מספיק ניסיון. עם זאת, כיוון שלא פעם מדובר בעקיצות שנוגעות לסכומים גבוהים, חשוב למצוא (ואף יש לדעת שניתן למצוא) עורכי דין שכבר הצליחו להתמחות בתחום, כך שלמרות הכול הסיכויים בצד שלכם. בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

איחור במסירת דירה

איחור במסירת דירה – כל מה שרציתם לדעת רכשתם דירה מקבלן ותאריך המסירה נדחה ונדחה ללא קבלת פיצויים מהקבלן? במאמר זה תוכלו ללמוד מהם הפיצויים

קרא עוד »