תובענות ייצוגיות

תובענות ייצוגיות

תחת מחלקת התובענות הייצוגיות במשרדנו- הוגשו תובענות ייצוגיות רבות שהניבו ערך משמעותי  ביותר לציבור בישראל.

תובענה ייצוגית היא כלי ייחודי המאפשר לתובע בודד לפעול בשמם של חברי קבוצת נפגעים (לעיתים עשרות אלפי אנשים) ולקבל עבורם סעד. 

משרדנו מייצג תובעים ונתבעים, בתובענות ייצוגיות בעניינים שונים ובכלל זה בתחומי הצרכנות, התקשורת, בנקאות, הביטוח, תאגידים וניירות ערך, שוויון ומניעת הפליה.

המשרד מנהל את תיקי התובענות הייצוגיות מתוך חתירה אמיתית לערך ציבורי, וכשטובת הלקוח (תובע נתבע או קבוצה ייצוגית) בראש מעינינו.

עו"ד אהוד גרי מנהל המחלקה הינו מומחה בעל נסיון של שנים בתחום התובענות הייצוגיות והיה שותף לפסקי דין, תקדימים והלכות בתחום.

כמייצג של תובעים ייצוגיים, רשם עו"ד גרי מספר הצלחות מרשימות שהובילו לשינוי התנהלות הגופים שכנגד, תוך מתן הטבות משמעותיות לקבוצה הייצוגית, לציבור בכללותו וכן לתובעים עצמם.

כמייצג נתבעים ייצג עו"ד גרי חברות מובילות מתחום התקשרות, הצרכנות, הבנקאות והביטוח בתביעות ייצוגיות היקף של עשרות מיליוני ש"ח שהוגשו כנגדן.

בין מאות התיקים שנוהלו על ידי משרדנו בתחום התובענות הייצוגיות:

  • ייצוג פלאפון תקשורת בהתגוננות מפני תביעה ייצוגית על סך 65,0000 ₪ בעניין טענות בדבר תקלה נטענת במכשירים תוצרת שיאומי; תובענה שהסתימה במחיקת התובענה
  • ייצוג גולן ווסט ליין בהתגוננות מפני תביעה ייצוגית על סך 10,64,8000 ₪ בעניין טענות בדבר הטעיה בנפח המקררים; תביעה שהסתיימה בהסדר פשרה.
  • ייצוג נתבעים שונים בתביעות ייצוגיות מכוח חוק הנגישות.
  • ייצוג חברת אופרטו נירות ערך בע"מ, בתביעה ייצוגית כנגד חברת מבני תעשיה בע"מ, תביעה מכוח חוק נירות ערך. במסגרת הליך זה הגיעו הצדדים לפשרה מוסכמת במסגרתה התחייבו המשיבות בין השאר להשיב לבעלי אג"ח סך של 1.6 מיליון ₪.
  • ייצוג יועצת השמה בתביעה כנגד חברת מנפאואר בתובענה הנוגעת לחישוב זכויותיהן הסוציאליות של עובדי החברה; התובענה אושרה כייצוגית על ידי בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.
  • ייצוג מבקשת בתביעה ייצוגית כנגד חברת פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ בעניין הפרת חוק הגנת הצרכן; במסגרת הליך זה הגיעו הצדדים לפשרה מוסכמת במסגרתה התחייבה המשיבה לתרום צעצועים לילדים נזקקים בסך של 2 מיליון ₪.
  • ייצוג מבקש בתביעה ייצוגית נגד עיריית רחובות בטענה להפרת חוק מניעת מפגעים. במסגרת הליך זה הגיעו הצדדים לפשרה מוסכמת במסגרתה התחייבה המשיבה לממן פעילות סביבתית לרווחת תושבי רחובות והמבקרים בה בסך של למעלה ממיליון ₪.
  • למשרדנו התמחות ייחודית בתביעות ייצוגית כנגד יצרניי ויבואני רכב לרבות בשל טענות של פגמים בייצור וכיו"ב ומספר תובענות בתחום זה נדונות בפני בתי המשפט השונים בימים אלו.

העובדה כי המשרד מייצג נתבעים ותובעים גם יחד מסייעת לנו להבין באופן מעמיק ומדויק את סיכויי התובענה ולנהלה לאור הבנה זו על מנת להגיע לתוצאות מיטביות וזאת בין אם מדובר בהכרעה שיפוטית ובין אם מדובר בפשרה מוסכמת.

רוצים לקבל מאיתנו את החדשות והעדכונים הכי חמים בעולם המשפט?

מתחייבים לתוכן משפטי איכותי

תחומי התמחות נוספים